#1 2013-07-29 13:35:43

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Giełda nieruchomości

Gmach centralny powoli ożywał, każdego dnia przebywało tutaj więcej osób. Dares to wiedział, bowiem widział jak co jakiś czas kolejne pomieszczenia były przystosowane do kolejnych funkcji. Dzisiaj padło na niewielką salę (około 2 metry x 5 metrów), w której zostało ulokowane biuro, powszechnie znane jako "Giełda nieruchomości". W owym pokoju znajduje się 6 szafek, służących do przetrzymywania wszelkich dokumentów, 1 biurko z 2-oma krzesłami (do przyjmowania klientów) oraz stolik i kilka krzeseł jako poczekalnia.

Bez przerwy znajduje się tu co najmniej kilkoro ludzi. Spora część z nich to są zwykli pracownicy, z czego pewien procent to osoby pracujące w terenie, które tutaj przychodzą tylko po potrzebne dokumenty, wypłatę i wszelkie inne sprawy formalne.

Na chwilę obecną - brak ofert

Offline

 

#2 2013-08-21 05:32:33

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Vey niepewnie zapukała. Spokojnym i cichym krokiem przeszła przez pokój i stanęła koło jakiegoś biurka.
-Przepraszam, jestem uzdrowicielką i miałabym takie... pytanie. -zaczęła niepewnie i delikatnie odchrząknęła; jej cichy głos brzmiał słodko odbijając się od ścian -Prowadzę lazaret i po ostatnich perypetiach odkryłam, że jeden pokój, który aktualnie zajmuje to stanowczo za mało. Może udałoby się wybić kilka ścian w okolicy by powiększyć go do co najmniej 3 pomieszczeń? Nie wypada by kobiety dzieliły tę samą salę co mężczyźni i bym na oczach innych pacjentów szyła komuś ranę czy prosiła o zdejmowanie bluzki. Poza tym gdy przychodzi ktoś przeziębiony i widzi, że musi rozebrać się przy kimś komu utwardzałam rękę czy kto ciężko gorączkuje woli pójść do znachora, który może pogorszyć sprawę, a nie pomóc na jego dolegliwości. -wyjaśniała rzeczowo.
Gdy chodziło o jej pracę znajdywała w sobie olbrzymie pokłady pewności siebie, ale gdyby ktoś pochwalił jej fryzurę czy wygląd momentalnie spłoniłaby się i zawstydziła.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#3 2013-08-22 13:16:21

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Przez jak zwykle panujące w ciasnym, dusznym pomieszczeniu zamieszanie nikt nie dostrzegł wchodzącej do środka młodej uzdrowicielki. Vey pechowo przedstawiła swoją prośbę najbardziej zajętemu urzędnikowi w mieście. Nie uraczył jej ani jednym spojrzeniem przez dziesięć minut tylko podniósł się z krzesła i zaczął wydawać polecenia swoim podwładnym. W końcu gdy uporał się z większością zleconych mu zajęć zaszczycił uzdrowicielkę spojrzeniem i tylko machnął ręką żeby usiadła po przeciwnej stronie jego biurka.
- Witam w Giełdzie Nieruchomości. Jestem Kylon. - Wypowiedział sztywno urzędniczą formułkę i niedbale uścisnął elfce dłoń. - W czym mogę służyć? - Powiedział jednak po chwili się zaśmiał orientując się, że kobieta wyjawiła już swoją prośbę. - Wybacz mi pani, nawał pracy. Trzy pomieszczenia, tak? - Z wyrazem zamyślenia na twarzy zaczął notować na leżącej na biurko kartce papieru. - Oczywiście za odpowiednią cenę da się zrobić aczkolwiek jakie mają być wymiary tych pomieszczeń?


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

#4 2013-08-22 13:59:26

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Zamrugała niepewnie. Zdziwiła się, zagryzła wargi niepewnie.
-Em... jeśli dałoby się wykorzystać pomieszczenie aktualnego lazaretu i po prostu... jeśli lokal obok jest wolny. -zaczęła się nieco plątać -Bo widzi pan, chodzi o powiększenie szpitala o co najmniej 2 pomieszczenia. O... izbę chorych. Myślę, że co najmniej 16m jedno pomieszczenie powinno mieć. -odchrząknęła, po plecach przeszedł ją dreszcz gdy pomyślała o potrzebnej kwocie, której przecież nie miała -No... ale jeśli to będzie drogo to... ja nie wiele mogę zaoferować... -skrzywiła się z miną cierpiętnicy.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#5 2013-08-22 16:50:57

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Kylon notował wszystkie uwagi uzdrowicielki dotyczące poszerzenia lazaretu. Zmarszczył nos i spojrzał na zapisaną kartkę. Kobieta dużo wymagała a miała niewiele do zaoferowania. No cóż.. To zwykły urząd. Kylon nie miał zamiaru obniżać ceny dla nikogo. Pogrzebał w swoich teczkach i wyjął małą, krzywo wyrwaną kartkę. Szybko przebiegł po niej wzrokiem zastanawiając się.
Do Giełdy Nieruchomości.
Wprowadzono nowy przelicznik dotyczący gotowych domów.
Wynosi on:
Metr kwadratowy - 10 dukatów

Szybko podsunął nową kartkę i zaczął liczyć:

16 x 3 = 48
48 x 10 = 480

Zamyślił się na chwile. Skoro chodziło tylko o nowe pomieszczenie to nie powinien liczyć pełnej stawki, postanowił podzielić wynik na dwa.

480 : 2 = 240
240 : 3 = 80

- Zgodnie z Caelumiańskim prawem budowy jedno pomieszczenie będzie kosztowało 80 dukatów. Jeśli życzy sobie pani aż trzy, wtedy cena będzie wynosić 240 dukatów. - Osobiście ciekawiło urzędnika to czy uzdrowicielka zdoła zebrać taką kwotę. - Mam przekazać zlecenie do realizacji? Jeśli istnieją kłopoty z zebraniem pieniędzy to oczywiście jest możliwość późniejszej wpłaty całej kwoty lub rozłożenie jej na raty.

Ostatnio edytowany przez Kylar Stern (2013-08-22 16:51:36)


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

#6 2013-08-22 17:41:13

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Smutno przytaknęła. Nie miała wymaganej kwoty. Nawet gdyby wzięła absolutne minimum w postaci dwóch pomieszczeń nadal nie było ją stać. "Przecież nie będę brała pieniędzy za leczenie! To niemoralne" pomyślała. Nawet gdyby zaczęła schodzić z ceny... Nawet gdyby w cenie 2 pomieszczeń udało się zrobić 3... Lekko się zmarszczyła kalkulując.
-Jeśli dobrze liczę i rozumiem... -zerknęła na zapisaną kartkę -3 pomieszczenia o metrażu 12 metrów to byłoby... 180 dukatów? -zapytała mrużąc lekko oczy. Ta kwota nadal była za duża, ale było ją wtedy stać na zapłacenie za 2 pomieszczenia, a za 3 w późniejszym terminie. Zamyśliła się chwilę i uśmiechnęła -A gdybym zaoferowała panu po preferencyjnej cenie 50 dukatów... -igrała z własną moralnością w tym momencie więc zmrużyła ponownie oczy i lekko się skrzywiła, nienawidziła kupczyć -Miesięczną dostawę środka na koncentrację. Widzę, szlachetny panie, że jest tu wiele pracy, a przy tak ważnych sprawach człowiek nie może się przecież pomylić nawet o dukata. Przemęczenie daje się we znaki chyba wszystkim, a w tak nerwowej atmosferze... Jestem przekonana, że już po 2 dniach czułby się pan znacznie lepiej. 50 dukatów za polepszenie koncentracji, tak by żadnego petenta pan nie przegapił? Założę się, że łatwiej też byłoby trafić w gusta klientów przychodzących do pana?
Spróbowała kusząco się uśmiechnął, ale w oczach miała nadzieję, że się uda! Przecież oferowała mu lek... lek za który by nie zapłacił gdyby trafił do lazaretu... środek, dzięki któremu będzie mogła rozbudować lazaret... Miała nadzieję, że się uda!


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#7 2013-08-22 18:44:01

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Kylon ze znudzonym wyrazem twarzy patrzył jak uzdrowicielka z lazaretu stara się go skusić na obejście kilku punktów w prawie. Nie, nie mógł pójść na jej propozycję.
- Nie ma mowy o żadnych układach. - Usadowił się wygodniej w fotelu przygotowując się do szczegółowego wyjaśnienia sytuacji. - To są pieniądze państwa, nie moje. Nic mi po jakichś ziołach, które dadzą mi energii do pracy jeśli ją stracę, nie uważa pani? Zapewne jeszcze wtrącili by mnie do więzienia za pośrednie przywłaszczenie sobie kapitału państwowego. O żadnych ulgach mowy być nie może.
Rzucił jeszcze raz okiem na kartkę i przypomniał sobie co ostatnio słyszał od jednego z urzędników zajmujących się zarządzaniem finansami Caelum.
- Jeśli nie wystarczy pani pieniędzy może pani naturalnie zmienić liczbę pomieszczeń lub metraż. Istnieje również możliwość wzięcia pożyczki aczkolwiek ta opcja jest chwilowo niedostępna z powodu prac nad systemem bankowości. Powinny zostać zakończone lada moment więc nie ma co się nad tym rozwodzić. - Uśmiechnął się znajdując korzystne rozwiązanie. - Mówiła pani, że to lazaret tak? Jeśli to instytucja publiczna to można wziąć dotacje od państwa na jej rozwój. Jeśli to pani pasuje to proszę przejść do nowo powstałego Banku. Tam mój kolega z tego wydziału przedstawi pani wymogi.


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

#8 2013-08-22 19:27:28

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

-Dotacja? Ale... dotacje są celowe, prawda? Na jakiś projekt lub program? Poza tym lazaret nie ma własnego funduszu, tylko to co uzbieram własnymi siłami lub dostanę od pacjentów. -zasmuciła się nieco i wydęła usta zastanawiają się. Już zeszła z wielkości sal, nie chciała schodzić jeszcze bardziej bo mijałoby się to z celem. -Jeśli byłby pan tak dobry to... poproszę o kontakt do tego finansisty. -już miała wstać, ale spojrzała mężczyźnie w oczy -Jestem uczciwym obywatelem i... uważam za bardzo krzywdzące pomówienia bym mogła oferować jakiekolwiek nieuczciwe machinacje środkami państwowymi. Oferowałam mieszankę ziół człowiekowi, który jest przepracowany za jego prywatne pieniądze. Towar za kapitał, który potem mogłabym oddać państwu za pomieszczenie potrzebne by leczyć ludzi. Dziękuję za pomoc. -powiedziała uprzejmie.
Jej zielone oczy zasmuciły się. Uważała to za niesprawiedliwe. Nie chciała naciągać nikogo. Czuła się źle, szczególnie po takiej reakcji urzędnika. Gdy dostała karteczkę z nazwiskiem bankiera skinęła grzecznie głową, obyczajnie podziękowała i pożegnała się. Niestety, musiała tam jeszcze wrócić, bez znaczenia czy po 3 pokoje czy po 2. Vey udała się do banku.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#9 2013-08-23 14:35:48

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Wróciła z bankierem pod ramię. Czuła się nieswojo. Samo to w sumie wyszło. On podał. A ona przyjęła. Od razu skierowała się do biurka przy którym parę chwil wcześniej siedział urzędnik.
-Witam ponownie... Poprosiłabym o te 3 pomieszczenia o wielkości każde po 12 metrów kwadratowych. -Powiedziała dumna z siebie.
Przygotowała pieniądze. Z uśmiechem było jej znacznie lepiej niż z błagalnym grymasem. Spokojnie i dumnie poczekała na reakcję panów.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#10 2013-08-23 15:04:35

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Kylon wyszczerzył zęby w uśmiechu.
- Wiedziałem, że jeśli poślę panią do Atrotha to zaraz wróci pani z pieniędzmi. Przygotowałem w międzyczasie umowę o zlecenie. - Zwrócił się do bankiera. - Witaj Atroth! Widzę, że jak zwykle dobrze wykonujesz swoją pracę a przy okazji się też świetnie bawisz. - Mrugnął do niego porozumiewawczo.
Położył na biurku zapisaną kartkę i podsunął pióro do pisania.
- Jeden podpis o tu.. - Wskazał palcem na prawy, dolny róg kartki i uśmiechnął się znów. - I przekazuje zlecenie do realizacji.


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

#11 2013-08-23 15:28:56

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Zerknęła czy na pewno wszystko się zgadza. Czy jest zapisane, że to lazaret i że z jej środków oraz dotacji. Podała papier bankierowi, żeby sprawdził czy wszystko jest zgodne z jego zaleceniami. Gdy przytaknął podpisała.
-A oto i pieniądze... -położyła na stole 180 dukatów.
Westchnęła z ciężkim sercem. Niewiele z tego dostała za swoją pracę, prawie nic... Miała jeszcze tyle do zrobienia, a w sakiewce zostało jej marne 5 dukatów.
Gdy urzędnik zniknął zapytała Atrotha:
-Czyli ten dozór będzie w losowych dniach czy codziennie albo w wyznaczonym czasie? -zapytała.
Nie wiedziała jak powinna zareagować na taką reakcję Kylona. Było to niezręczne. Uśmiechy, puszczania sobie oczka... Poczuła się jak zabawka przerzucana z rąk do rąk. Mimo to starała się puszczać to mimo uszu.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

#12 2013-08-23 22:12:57

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Atroth popatrzył za znikającym Kylonem i uśmiechnął się widząc w myślach jak urzędnik zaciera ręce zadowolony z kolejnego klienta a co za tym idzie możliwej premii. Wyrwał się ze swoich rozmyślań na temat pazerności Kylona i spojrzał na Vey obrzucając szybkim spojrzeniem jej sylwetkę.
- Dozór.. Zapewne w losowych dniach. Będziemy chcieli uniknąć pewnych możliwości wynikających z opcji wyznaczonych dni, ale to tylko nasze urzędnicze procedury więc nie będę Cię nimi zanudzał. Jeśli to wszystko to niestety ale muszę Cię przeprosić i wrócić na swoje stanowisko. - Zrobił krok do przodu ale jeszcze odwrócił się na chwile przypominając sobie o czymś. - Jeszcze jedno, nie będziesz miała nic przeciwko temu aby to mnie przydzieli do dozoru?


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

#13 2013-08-23 22:43:31

Vey

Mieszkaniec

1705048
Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 181
Punktów :   

Re: Giełda nieruchomości

Zamrugała niepewnie. Czemu miałaby mieć coś przeciwko? To tylko konieczny nadzór. Jaka różnica kto będzie go dokonywać? Nie miała niczego do ukrycia. Chciała stworzyć lazaret z prawdziwego zdarzenia więc nie widziała powodów, dla których miałaby się obawiać czy to dozoru czy losowych dni czy osoby dokonującej go.
-Nie widzę przeszkód. -powiedziała zaskoczona.
Odebrała wszystkie możliwe papiery i skierowała się do wyjścia.
-W takim razie chyba powinniśmy powiedzieć "do zobaczenia", prawda? -uśmiechnęła się lekko.
Myśli zaczęły jej wędrować nieco dalej, w kierunku niezbędnych prac w lazarecie oraz potrzebnych produktów do leczenia. Kompletnie nie zwracała uwagi na ewentualne sugestie czy podteksty bankiera.


Karta Postaci


Posiadane zioła i leki:
5 sarmakera, 4 aramisów, 5 Archomontis Eleas, 1 Arnorchinus Deleis, 2 Procventuis, 5 maści z Ognistej Zgrozy

W dowód uznania za sztukę medyczną przyjmuję:
czysty bimber lub spirytus, szklane naczynia i słoiki, czysty garnek duży lub mały, lniane woreczki wielkości dłoni, i inne

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleachsoulzonepbf.pun.pl www.cs-sk.pun.pl www.esa.pun.pl www.wowik.pun.pl www.studenci.pun.pl