#1 2013-07-02 13:11:25

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Biuro zakwaterowania

Kolejne biuro do zrobienia, kolejne pomieszczenie do zaadaptowania.
Dares otrząsnął się z myśl, że czeka go kolejna mozolna praca do wykonania. Marudzenie jednak nic nie da i postanowił jakoś zaplanować, w jaki sposób zagospodaruje to pomieszczenie. Zilustrował je, podumał chwilę i zabrał się do roboty. Na samym początku zajął zielskiem. Tuż obok pracującego młodzieńca wyrastała góra chwastów, które zdołały już pożegnać się ze swoim siedliskiem, aby przyśpieszyć to wytężył swe siły aż ni pozostał nawet najmniejszy listek. Wyrzucił je obok jakichś krzaków nieopodal gniazda, po czym powrócił do biura i zaczął je dokładnie obmiatać, ze ścian zbierając pajęczyny, a z podłogi wszelki kurz i pył. W biurze panowała pustka.
- Teraz przydałyby się meble - rzekł sam do siebie i ruszył w kierunku stolarza, skąd przytargał 2 nowe, dębowe biurka, do każdego po krześle i kilka szafek na dokumenty.
Nad drzwiami zawiesił tabliczkę "Biuro Zakwaterowania".

Offline

 

#2 2013-07-02 18:14:35

 Nazael

Mieszkaniec

46454502
Zarejestrowany: 2013-02-06
Posty: 218
Punktów :   
WWW

Re: Biuro zakwaterowania

Nazael wszedł do biura po czym rozejrzał się po pomieszczeniu:
Witam zwę się Nazael i przychodzę aby znaleźć sobie jakieś lokum
Po czym przygląda się dokładniej każdemu elementowi biura. W biurze znajdowały się dwa drewniane biurka i kilka szafek na dokumenty. Na podłogach nie było brudu co oznaczało, że biuro zostało niedawno uprzątnięte. - Mam nadzieję, że mają jakieś w miarę ładne lokum dla mnie. -Pomyślał czekając na odpowiedź urzędnika:
Wystarczy aby było zdatne do zamieszkania.
dodał w myślach uspokajając sam siebie, że nie jest wymagający.


Moja KP

Serwer haxball ZAPRASZAM  hasło: ziemiacaelum

Offline

 

#3 2013-07-02 18:34:35

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Urzędnik już czekał na niego. Gdy Nazael wszedł i przedstawił mu sprawę, ten przedstawił mu kilka propozycji. Przez cały czas rozmowy starał się mówić odpowiednio głośno, wyraźnie i tonem sugerującym bardziej o miłym człowieku niźli o biurokratycznym urzędasie.
- Mam dla pana kilka propozycji. W Mieście planujemy zbudować kilka ulic z mieszkaniami i o to one:
* ul. Ładu - mieszkanie niewielkie, acz przytulne, zadbane, 50 dukatów na miesiąc czynszu;
* Aleja Pogrążonych w ciemności - dzielnica nie do końca przyjazna, ale poza tym nic wartego uwagi. Mieszkanie prezentujące prawie tak wysoki poziom, co na ul. Ładu, ale mimo wszystko da się odczuć pewien dyskomfort, 40 dukatów na miesiąc czynszu;
* ul. Skamieniałych oczu - nazwa trochę myląca, ulica zadbana, mieszkanko większe, choć równie przytulne, 75 dukatów na miesiąc.
* ul. Złotego kruszcu - wyższy niż u innych poziom, do wynajęcia całe piętro, można by rzec, że apartament, jednak to ma także swoją cenę 150 dukatów na miesiąc.
- A więc? Jaka decyzja?

Offline

 

#4 2013-07-03 10:03:25

 Nazael

Mieszkaniec

46454502
Zarejestrowany: 2013-02-06
Posty: 218
Punktów :   
WWW

Re: Biuro zakwaterowania

Nazael spojrzał na urzędnika i zaczął się zastanawiać które z mieszkań wybrać ponieważ pasowało mu to na ulicy ładu jednak nie wiedział czy uzbiera tyle pieniędzy i rozmyślał nad propozycją z aleji pogrążonych:
- Wie pan co? Ja chyba wezmę mieszkanie z aleji pogrążonych to będzie chyba najlepsz propozycja dla mnie iż nie stać mnie na mieszkanie na ulicy ładu.
Po chwili dodał:
- Dobry człowieku w jakim terminie musiał bym uiścić zapłatę za lokum?
Po wszystkim czekał na odpowiedź urzędnika.

Ostatnio edytowany przez Nazael (2013-07-03 10:07:59)


Moja KP

Serwer haxball ZAPRASZAM  hasło: ziemiacaelum

Offline

 

#5 2013-07-03 11:59:45

Busil

Moderator

1464447
Zarejestrowany: 2013-03-20
Posty: 344
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Busil wchodząc do biura zauważył Nazaela rozmawiającego z urzędnikiem.
- Witaj, drogi przyjacielu. - nie chciał przeszkadzać, więc postanowił, że poczeka, aż Nazael skończy rozmowę. Usiadł się z boku i zaczął rzucać kośćmi.
Trochę porozmyślał nad mieszkaniem, jakie by chciał, nie potrzebował wiele, więc najmniejsze, najtańsze by go satysfakcjonowało.
Z nudów trochę porozglądał się po pokoju, nowe meble, szafki, masa dokumentów... W tej pracy jest masa roboty papierkowej. Sam nie przekonałby się do tego, nie zazdrościł mu pracy. Chociaż, z drugiej strony, urzędnik może lubić taką robotę.

Ostatnio edytowany przez Busil (2013-07-03 15:15:12)

Offline

 

#6 2013-07-03 15:28:00

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Urzędnik nie schował ofert widząc kolejnego petenta, pozostawił je na biurku.
- Nie ma powodu do obaw. Wpłata jest i tak dopiero za kilka dni, przy odbiorze kluczy do mieszkania. A różnicę widać i nie mówię tutaj o tych 10 dukatach - urzędas uśmiechnął się.
- Może pan się lepiej niech jeszcze namyśli, a ja zajmę się tym panem - powoli przeszedł do Busila, zostawiając Nazaela z leżącymi propozycjami i witając kolejnego zainteresowanego.
- Witam szanownego pana. Pan zapewne z tego samego powodu, co reszta. Zapraszam. - wskazał drugie biurko, pod które podstawił krzesło. - O to nasze oferty:
* ul. Ładu - mieszkanie niewielkie, acz przytulne, zadbane, 50 dukatów na miesiąc czynszu;
* Aleja Pogrążonych w ciemności - dzielnica nie do końca przyjazna, ale poza tym nic wartego uwagi. Mieszkanie prezentujące prawie tak wysoki poziom, co na ul. Ładu, ale mimo wszystko da się odczuć pewien dyskomfort, 40 dukatów na miesiąc czynszu;
* ul. Skamieniałych oczu - nazwa trochę myląca, ulica zadbana, mieszkanko większe, choć równie przytulne, 75 dukatów na miesiąc.
* ul. Złotego kruszcu - wyższy niż u innych poziom, do wynajęcia całe piętro, można by rzec, że apartament, jednak to ma także swoją cenę 150 dukatów na miesiąc.

Offline

 

#7 2013-07-03 15:47:58

Busil

Moderator

1464447
Zarejestrowany: 2013-03-20
Posty: 344
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Busil nie myślał długo i jednoznacznie powiedział:
- Nie boje się nieprzyjaznych okolic, dam sobie radę więc w Alei Pogrążonych w ciemości. - był bardzo pewny swojego wyboru - Drogie mieszkanka mi nie służą, w dodatku nie będę spędzał tam całego życia. - zaśmiał się - A więc, gdzie i kiedy mam domagać się kluczy do swojego nowego domu?
Ostatnio Busilowi wpadło do kieszeni parę dukatów, więc nie martwił się o koszty, wręcz przeciwnie. Wstał już, czekając na odpowiedź urzędnika, po jej otrzymaniu mógł już opuścić biuro.

Offline

 

#8 2013-07-03 17:24:30

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

- Za kilka dni. W tej sprawie wyślemy do pana posłańca, który poinformuje o dniu i godzinie przekazania mieszkania właścicielowi. Opłata przy odbiorze, kolejne raty 1 dnia każdego następnego miesiąca. Cieszę się, mam nadzieję, że będzie pan szczęśliwy z naszych mieszkań - uścisnął rękę petentowi, po czym wrócił do pierwszego biurka, przy którym znajdował się Nazael, zastanawiający się nad przedstawionymi propozycjami. Urzędas chwilę poczekał, usiadł na krześle, a w razie potrzeby był gotowy żeby wstać i pomóc zainteresowanemu.
Moment później właśnie tak zrobił, podszedł doń i zapytał:
- Może w czymś pomóc?

Offline

 

#9 2013-07-05 09:56:36

 Nazael

Mieszkaniec

46454502
Zarejestrowany: 2013-02-06
Posty: 218
Punktów :   
WWW

Re: Biuro zakwaterowania

Nazael zastanawiał się i wypowiadał swoje przemyślenia na głos. Patrzył na Busila i myślał czy wybiera dobrze. Usłyszał, że Busil bierze mieszkanie w tej samej dzielnicy w, której on ma zamiar więc spojrzał na urzędnika chwilkę jeszcze pomyślał i powiedział:
- Proszę pana jestem stuprocentowo pewien, że mieszkanie w Aleji Pogrążonych w ciemności mnie usatysfakcjonuje. Kiedy bym miał dokonać pierwszej płatności za mieszkanie? - Patrzył niepewnie na urzędnika jakby w obawie przed tym, że ten każe mu zapłacić w tej chwili. Nazaelowi przypomniało się, że Busil będzie płacił w jakimś innym terminie więc uspokoił się i czekał, aż urzędnik odpowie mu co i jak. Podczas gdy czekał Nazael wpatrzył się w biurko urzędnika jak by był zahipnotyzowany.


Moja KP

Serwer haxball ZAPRASZAM  hasło: ziemiacaelum

Offline

 

#10 2013-07-13 16:06:21

Dashe

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 142
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Dashe wszedł do budynku i rozejrzał się po nim, widząc urzędnika podszedł do niego i spytał - Dzień dobry. Czy Pan zajmuje się wynajmem mieszkań? - Dashe stał patrząc na urzędnika, po chwili zaczął rozglądać się po pomieszczeniu. Miał nadzieję, że znajdzie się dla niego jakieś tanie mieszkanie w przyzwoitej okolicy. Bowiem mężczyzna nie miał zbyt wiele pieniędzy, a i nie chciał mieszkać w jakiejś ponurej okolicy. W końcu powiedział jeszcze raz do urzędnika - Mógłby mi pan przedstawić wszystkie oferty? Jestem strasznie ciekaw co możecie mi zaoferować. - Dashe uśmiechnął się i czekał aż urzędnik przedstawi mu wszystkie propozycje.

Offline

 

#11 2013-07-14 11:55:06

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Gdy tylko drzwi się otworzyły, urzędnik błyskawicznie zerwał się na równe nogi, na twarzy pojawił się grymas, przypominający uśmiech, po czym podszedł do kolejnego petenta, również się z nim witając:
- Witam, owszem. Właśnie tym się tutaj zajmuję. Proszę siadać - rzekł wskazując na krzesło stojące przy jednym z dwóch biurek. Wrócił na swoje miejsce i wyciągnął z szuflad kilka ofert, które przedstawił Dashemu:
* ul. Ładu - mieszkanie niewielkie, acz przytulne, zadbane, 50 dukatów na miesiąc czynszu;
* Aleja Pogrążonych w ciemności - dzielnica nie do końca przyjazna, ale poza tym nic wartego uwagi. Mieszkanie prezentujące prawie tak wysoki poziom, co na ul. Ładu, ale mimo wszystko da się odczuć pewien dyskomfort, 40 dukatów na miesiąc czynszu;
* ul. Skamieniałych oczu - nazwa trochę myląca, ulica zadbana, mieszkanko większe, choć równie przytulne, 75 dukatów na miesiąc.
* ul. Złotego kruszcu - wyższy niż u innych poziom, do wynajęcia całe piętro, można by rzec, że apartament, jednak to ma także swoją cenę 150 dukatów na miesiąc.

Offline

 

#12 2013-07-14 13:28:18

Dashe

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 142
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Dashe usiadł na krześle, które wskazał mu urzędnik. Po tym jak przedstawiono mu oferty mężczyzna chwile się zastanawiał. Potem skierował wzrok na urzędnika siedzącego przed nim i rzekł do niego - Ciężka decyzja ale mój wybór padł na ul. Ładu. Myśle, że będe w stanie płacić 50 dukatów miesięcznie. - Mężczyzna chwile jeszcze pomyślał i powiedział - A czy można kupić to mieszkanie? Jeśli tak to jaka cena za nie by była? - Dashe wolał wydać więcej pieniędzy i mieć spokój z płaceniem czynszu. Aczkolwiek wiedział, że i tak dziś nie dokona transferu ponieważ posiada tylko 85 dukatów, a takie mieszkanie jest napewno warte wiele więcej. Jednak chciał poznać cene zakupu by wiedzieć ile by potrzebował dukatów aby je kupić.

Offline

 

#13 2013-07-16 12:38:04

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Urzędnik przyjrzał się karcie z ofertą i rzekł do Dashego:
- Tutaj cena będzie znacznie większa. Wydaje mi się, że będzie to kosztowało tak mniej więcej... - zaczął coś kalkulować, odejmować, dodawać, dzielić - Tak, już mam. Jakieś 1000 dukatów, podzielić na 5 rat, to będzie 200 dukatów na miesiąc. Terminy zapłaty upływają pierwszego dnia każdego następnego miesiąca, przez 5 miesięcy. - podniósł wzrok na petenta i spytał:
- To jak? Decyduje się pan?

Offline

 

#14 2013-07-16 12:54:27

Dashe

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 142
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Dashe zaczął myśleć czy dałby radę płacić aż 200 dukatów. Po dłuższej chwili zastanowienia odpowiedział urzędnikowi - Dobrze. Niech będzie. - Dashe wiedział, że będzie musiał znajść stałą i dobrze płatną prace bo w innym wypadku zostanie z długami lub wyrzucą go z jego domu. Mężczyzna miał nadzieje, że jednak uda mu się płacić te raty. W końcu to tylko 200 dukatów, a może aż 200? To okaże się już w krótce, a tymczasem Dashe musi znaleźć pracę.

Offline

 

#15 2013-07-24 21:56:43

Kylar Stern

Moderator

19483948
Zarejestrowany: 2013-06-14
Posty: 305
Punktów :   

Re: Biuro zakwaterowania

Stanął przed pomieszczeniem gdzie kryło się biuro zakwaterowania. Popytał ludzi na ulicach gdzie może znaleźć swój własny, mały kąt. Mieszkańcy Caelum wskazali mu drogę do tego budynku radząc aby zapytał urzędnika o jedno z wolnych mieszkań w mieście. Uchylił drzwi i wszedł do środka.
- Dzień Dobry. - Powiedział do urzędnika siedzącego za biurkiem prawie w całości zakrytego różnorakimi papierami. - Szukam lokum. Tylko miałbym kilka uwag co do jego lokalizacji o ile mogę grymasić. - Lekko uśmiechając się siadł na wolnym krześle po drugiej stronie biurka. za którym siedział urzędnik. Obrzucił wzrokiem wnętrze pomieszczenia czekając na odpowiedź mężczyzny.


Karta postaci
Artill Cahir - to moje drugie imię. Zabójca musi dbać o anonimowość.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokeswiat.pun.pl www.sojuszgso.pun.pl www.hple.pun.pl www.torpiaavalon.pun.pl www.123tza.pun.pl