#1 2013-04-24 11:43:12

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Siedziba myśliwych

Siedziba myśliwych jest budynkiem znacząco wyróżniającym się od reszty na tej ulicy. Mianowicie jest to budowla całkowicie wykonana białej cegły, z kolistymi okiennicami oraz portalem. Całość jest u góry zwieńczona kopułą i pomnikiem pierwszego mistrza cechu, który to zginął niedawno podczas feralnego polowania, a z jego inicjatywy cech mógł powstać.

"Plony polowań":
#Surowe mięsa (kg):
- z dzika  - 30 dukatów,
- z niedźwiedzia - 50 dukatów,
- z królika - 20 dukatów,
#Skóry do oprawienia (szt):
- z niedźwiedzia - 75 dukatów,
- z dzikiego kozła - 15 dukatów,
- z lisa/wilka - 20 dukatów,

Offline

 

#2 2013-04-28 14:13:44

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Arazir wkroczył do swojej siedziby szybkim krokiem, z szerokim uśmiechem, budynek już z zewnątrz wyglądał wspaniale. Gdyby nie wiedział nie domyślił by się że to cech myśliwych. Pierwszy raz jednak pojawił się wewnątrz budynku. Powoli rozejrzał się łapiąc wszystkie możliwe szczegóły, zastanawiał się czy znajdzie jakieś pozostałości po poprzednich członkach cechu.
EDIT
Kiedy nie zauważył - dosłownie - niczego ciekawego, odwrócił się na pięcie i cicho nucąc wyszedł na Spławniczą, by zakupić potrzebne wyposażenie.

Ostatnio edytowany przez Arazir (2013-04-28 18:36:30)

Offline

 

#3 2013-05-01 19:26:34

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Oficjalnie siedziba myśliwych została przeniesiona do Dzikich Pól - krainy, która specjalnie została wydzielona do polowań i wielu innych tego typu przedsięwzięć, aby myśliwi mieli szybki dostęp do swojego miejsca pracy, a wszyscy ochotnicy mogliby, po otrzymaniu zezwolenia, automatycznie udać się na nową przygodę, w dzicy, pośród dzikich bestii i nie tylko.

Offline

 

#4 2013-05-06 19:29:00

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Dares podszedł do siedziby myśliwych, po czym zapukał do drzwi, jednocześnie przyglądając się pierwotnym, acz niezwykle dzikim i malowniczym krajobrazom pól.
Chwilę odczekał, a następnie powtórzył czynność, tym razem trochę głośniej, a następnie zaczął dobrze nasłuchiwać, czy aby ktoś w środku się nie rusza do wejścia.

Offline

 

#5 2013-05-06 19:51:05

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Chłopak wstał od stołu słysząc pukanie, ziewnął cicho i po chwili już był przy drzwiach, pociągnął je do siebie i odsunął wpuszczając gościa do środka
-Witam, cóż sprowadza waćpana w me skromne progi?- Spytał uśmiechając się lekko w stronę gościa w którym rozpoznał marszałka Caelumu
-Zaszczyt to dla mnie gościć tak zacną osobistość- Powiedział i zamknął za mężczyzną drzwi, odwrócił się do niego i zaczekał aż ten coś powie.

Offline

 

#6 2013-05-06 19:57:47

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

- Sprawa równie zacna jak całe Caelum. - rzekł wchodząc, gdy tylko otworzyły się drzwi, a na twarzy pojawił się uśmieszek.
- Otóż, zaczyna trochę brakować jedzenia w spichlerzach i przydałoby się "zachęcić" resztę Caelumian do polowań. To pierwsze. Teraz drugie. Powiedz mi Arazirze, ile ty spotykasz podczas swych polowań osieroconych szczeniaków, malców i ogólnie młode zwierząt, których rodzice zginęli?

Offline

 

#7 2013-05-06 20:10:57

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Chłopak pokiwał powoli głową
-Sprawa to zaiste bardzo istotna... Pomyślę nad czymś, może turniej myśliwski?- Podrapał się po głowie i przygryzł lekko wargę. Przeszedł bardziej w głąb budynku i odwrócił się ponownie w stronę Daresa
-Nawet jeśli nikt się weń nie wciągnie, w polowania znaczy, to spichlerze napełnią się na jakiś czas.- podrapał się po brodzie przyglądając się pytająco marszałkowi.

Offline

 

#8 2013-05-06 20:19:19

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

- A druga sprawa? - rzekł już dosyć poważnie Dares, zupełnie jakby było to coś istotnego:
- Muszę się dowiedzieć tego, ponieważ mam pewien plan, który jednocześnie nam może pomóc oraz im. Zanim jednak go tobie zdradzę potrzebuję takowej wiedzy - mówiąc to przeszedł się po przedsionku, po czym wyjrzał przez okno. Następnie z powrotem spojrzał na myśliwego.

Offline

 

#9 2013-05-06 20:31:34

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

Pokiwał szybko głową
-Tak, rodzice zginęli kiedy szli po pożywienie, a świeży miot został w norze... To przykry widok, kiedyś chciałem wziąć kilka pod opiekę, ale... Nie mam dość funduszy żeby opiekować się sforą wilków...- Chłopak westchnął cicho i zbliżył się do rozmówcy, przeczesując ręką włosy.
-Kiedyś wytresowałem jednego i dałem jakiemuś wędrowcowi- Uśmiechnął się na to wspomnienie.
-Taki wilk to świetny towarzysz podróży i może się przydać w czasie walki...

Offline

 

#10 2013-05-06 20:47:54

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

- Dokładnie to samo twierdzę. Takie wytresowane bestyjki przydadzą się podczas polowań. I tutaj moja prośba, planuję stworzyć hodowlę dla nich. Więc jak tylko jakieś znajdziesz, albo inni myśliwi znajdą niech przyniosą ze sobą. I jeszcze jedna prośba. Czy mógłbyś się takową hodowlą zająć? Funduszy nam nie brak, ale rąk do pracy - powiedział, lekko się krzywiąc.

Offline

 

#11 2013-05-06 20:54:59

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

-To będzie dla mnie przyjemność- Uśmiechnął się szeroko i ponownie przeczesał dłonią włosy.
-Powiedz mi tylko, gdzie będzie się znajdować ta hodowla? Może by tutaj dobudować wybieg i jakieś budy, a gdyby ktoś chciał dostawałby wytresowanego wilka za... 10 dukatów? Za każdego przyniesionego mi zwierzaka mógłbym płacić pięć... Co o tym myślisz?- Myśliwy złapał się za szyje i przechylił lekko głowę, nadal delikatnie się uśmiechając.

Offline

 

#12 2013-05-07 16:08:01

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

- Właśnie o tym samym pomyślałem, tylko trochę inną mam koncepcję. Małe bestyjki były by przynoszone przez ciebie i innych myśliwych, jeśli takowe uda im się odnaleźć. Na samym początku byśmy musieli liczyć również na dobre serca Caelumian, którzy zdecydowaliby się na oddanie nam z dobrego serca maluchów. Oczywiście moglibyśmy je wynajmować, ale nie sprzedawać (przynajmniej na chwilę obecną). Wspomnę jeszcze, że można by opłacać tresurę zwierząt graczy, co przyniosłoby nam trochę pieniędzy.  Dopiero później aktywni myśliwi mogli by kupić sobie jakiegoś zwierza do pomocy, a później inni chętni. Gdyby to się rozkręciło, dopiero można by płacić za kupno malców. Widzę, że się jednak zgadzasz. To dobrze. - rzekł, następnie zamyślił się, po czym znowu powiedział:
- Swoją drogą. Mam do ciebie niewielką prośbę. Mógłbyś poszukać w lesie, czy aby nie ma tam jakiegoś "Puszka"? Potrzebny mi jest na prezent dla kogoś - uśmiechnął się - Oczywiście zapłacę.

Offline

 

#13 2013-05-07 16:19:39

 Arazir

Mieszkaniec

22956961
Zarejestrowany: 2013-04-28
Posty: 32
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

-Puszka mówisz...- Podrapał się z namysłem po brodzie
-Może być ciężko, ale myślę że jeśli dobrze się rozejrzę to dam radę...- Pokiwał powoli głową i przygryzł lekko wargę.
-Nie wiem jednak ile to potrwa, więc musisz być cierpliwy, postaram się wyruszyć jak najszybciej.- uśmiechnął się lekko stając przy otwartym oknie i opierając się o nie tyłem.

Ostatnio edytowany przez Arazir (2013-05-10 17:19:03)

Offline

 

#14 2013-05-11 13:15:37

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Siedziba myśliwych

- Dziękuję - rzekł Dares, po czym rozejrzał się po chatce, jakby zupełnie nie wiedział co począć, jednocześnie uświadamiając myśliwemu, że już wszystko o czym miał porozmawiał.
- A więc za jakiś czas tu jeszcze przyjdę, żeby rozpocząć budowę hodowli - uśmiechnął się, po czym spokojnie wyszedł.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gim2zuromin.pun.pl www.margonemmmo.pun.pl www.arenazerqv.pun.pl www.fp.pun.pl www.vecordia.pun.pl