#1 2013-07-18 13:29:44

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Eragon - film, a książka

Doberek

Zauważyłem, że w naszych szeregach znajduje się kilkoro czytelników dzieła Paolliniego, a jako że niedawno na polsacie puścili filmową adaptację, postanowiłem zapytać się was odnośnie waszych odczuć. Co sądzicie o filmie? Co jest lepsze? Film, czy książka?

Według mnie film to po prostu kicz, w większości niezgodny z książką. Już od pierwszych scen traci sens i odechciewa się go oglądać. Książka znacznie lepsza. A wy? Co sądzicie?

Pozdrawiam
Dares

Offline

 

#2 2013-07-18 13:31:18

Deferdus

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 84
Punktów :   

Re: Eragon - film, a książka

Film to całkowite nieporozumienie. Nie ma sensu go w ogóle oglądać. Pominięto wiele szczegółów i większość też przerobiono. Książka o niebo lepsza.


Rasa: Creig
Wiek: 223
Cel: Po powrocie do Caelum brak konkretnego.
Charakter: Nie ufa innym i ciężko mu zaimponować. Lubi pomagać innym i czytać różne księgi. Nie na widzi zła. Ogólnie jest miły, jednak kiedy coś go rozzłości nie ręczy za siebie.
Wygląd: Jest wysoki i chudy. Ma krótkie włosy, średniej długości brodę i krzaczaste brwi. Po za tym wygląda na młodszego niż jest.

Dukaty: 44

Offline

 

#3 2013-07-23 16:11:12

Dashe

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 142
Punktów :   

Re: Eragon - film, a książka

Film jest nawet fajny ale dla tych co nie czytali książke. Pominięto wiele rzeczy -,-. Chociażby to, że smok nie urósł gdzieś w chmurkach tylko rósł normalnie, a imię nadał mu jego jeździec, a nie smok sam sobie.

Offline

 

#4 2013-07-23 16:39:07

 Airi

Mieszkaniec

33682749
Zarejestrowany: 2013-02-06
Posty: 233
Punktów :   

Re: Eragon - film, a książka

Chociażby to, że Urgale nie byli ludźmi, a Durza nie znał się na czarach(bo się nie znał, prawda...?)... Dużo jest takich "chociażby" i się cieszę, że kiedyś oglądnęłam ten film przed przeczytaniem książki(która jest  nawet ciekawa, chociaż początek trzeciej części się okropnie czytało)... Ale źle zrobiłam oglądając go ponownie. Chociaż trzeba przyznać, że Saphira wyszła im dosyć dobrze. Jedynie mam pewne wątpliwości co do skrzydeł, bo wyglądają bardziej  na ptasie, niż smocze

Ostatnio edytowany przez Airi (2013-07-23 16:42:56)

Offline

 

#5 2013-07-23 16:58:52

 Dares

Administrator

status dares-m@aqq.eu
13763440
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 682
Punktów :   

Re: Eragon - film, a książka

Oprócz tego, co tutaj wymieniliście, powinno się dorzucić (to co najbardziej w oczy się rzuca):
- W filmie w Carvahall stacjonuje oddział Galbatorixa, w książce żołnierze króla pojawili się tam dopiero w Najstarszym, gdy zostali wysłani do schwytania Rorana,
- Takie kluczowe osoby, jak Jeod i Gertrude, zostały zwyczajnie pominięte, a ci co się wczytywali w Najstarszym, dobrze wiedzą, że w ten sposób filmowcy zamknęli sobie drogę do nakręcenia owej 2 części,
- W filmie jeden z synów Horsta (sama postać Horsta z filmu również się nie zgadza z Horstem z książki) zostaje wzięty do wojska Galabtorixa, a w książce przez ten cały czas pomaga ojcu w pracy, walczy o Carahall, a później u boku vardenów,
- Arya była pogrążona w śpiączce, a w filmie nic jej nie było. Mało tego - w filmie uczestniczyła w pochowaniu Broma, co już było zwykłą przesadą,
- W filmie Durza chciał zabić Eragona, zaś w książce Galbatorix zabronił tego i chciał go przechwycić na swoją stronę, prawie że aż do końca swojego życia,

Offline

 

#6 2013-07-26 14:06:24

 Tsuki

Mieszkaniec

26526104
Zarejestrowany: 2013-04-16
Posty: 277
Punktów :   

Re: Eragon - film, a książka

Ponoć oglądałam film... Ponoć, bo zasnęłam po dwudziestu minutach :3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.talimasters.pun.pl www.callofduty2.pun.pl www.makoma.pun.pl www.tgk.pun.pl www.wolves.pun.pl